444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Kimyasal Peeling

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling kimyasal özellikte tahrip edici bir madde kullanılarak derinin katlarının planlı bir şekilde dağılmasıdır. Güneşin oluşturduğu cilt bozuklukları, derinin yaşlanması cildin görüntüsünü etkileyen önemli faktörlerdir. Son zamanlarda bu şikayetlerin giderilmesinde en sık kullanılan yöntemlerden biri Kimyasal Peeling yöntemidir.

Kullanılan Maddeler

Kimyasal peeling oldukça eski bir tedavi yöntemidir. kozmetik ve tedavi amaçlı deriyi soymaya başlamadan çok önce, eski Mısırlılar ve Türkler hayvan yağları ile deriyi soymuş, Avrupalılar ise Macar Çingenelerinin formüllerini kullanmıştır. Hintlilerin kulladığı rezorsinli fomül, bugün Avrupalı Dermatologların uyguladıkları peeling formüllerine esin kaynağı olmuştur. 1960’larda trikloroasetik asid ve fenol soyucu ajan olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Ayrıca yiyeceklerde bulunan bir takım asitler, örneğin şeker kamışında bulunan glikolik asid, sütte bulunan laktik asid derinin yenilenme işleminde başarıyla uygulanmaktadır.

Kimyasal Peeling İşlemi

Pek çok deri problemi, ölü hücrelerin cildi kalın ve cansız hale getirmesiyle ilişkilidir veya direk olarak bu sebepten kaynaklanmaktadır. Peeling işlemi hangi madde ile yapılırsa yapılsın, derinin üst bölümündeki gereksiz hücreler kaldırılarak, alttaki taze ve hasarsız cildin açığa çıkartılması sağlanır; böylelikle alttaki taze cildin yapılanması ve inşası uyarılmış olur.

Cildin aktivasyonu ile sağlıklı, gergin ve dolgun bir görünüm kazanılır. Özetle Peeling Tedavisi cildin yüzeyindeki ölü hücrelerin kontrollü biçimde kaldırılması ve ardından yeni cildin uyarılmasıdır.

Kimyasal Peeling Seans Sıklığı

2 ya da 4t hafta aralıklarla dört ve altı kez yapılan tedavi yeterlidir ve gerekli olduğu durumlarda altı ayda bir tekrar edilebilir.