444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Kalıcı Makyaj

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Kalıcı Makyaj

Ciltte hoşunuza gitmeyen bölgelerde kaş, dudak kirpik diplerine devamlı makyajlı görüntüsü vermek isteyen bay / bayanlara uygulanır. Uygulama yapılacak bölgede iltihap olmamalıdır. Kişinin uygulama öncesi kanı sulandırıcı alkol, ilaç ve bunun gibi şeyleri almaması gerekmektedir.

Kalıcı makyaj yapılacak bölgeye lokal anestezi yapıldıktan sonra uygulama yapılacak yerin dezenfekte edilmesi gerekir. Bundan sonra kişinin ten rengine göre boya ve madde karışımı yapılır daha sonra kalıcı makyaj için özel olarak üretilmiş olan kalıcı makyaj makinesi ve ucunda çalışan özel kalıcı makyaj iğnesi ile derinin 1 mm altına boya işlenerek enjeksiyon sağlanır.

Kalıcı makyajlar uzmanlar tarafından bilinçli bir şekilde yapılırsa hiçbir zararı yoktur, boyalar tamamen doğal bitki köklerinden pigmentten üretilmektedir, kimyasal madde içermez bütün boyalarımızın laboratuar raporları vardır.

Kimlere Kalıcı Makyaj Yapabilir?

  • Boyaları ve renk karışımlarını çok iyi bilmesi gerekir.
  • Kişinin hatlarını çok iyi tanıması gerekir.
  • Hijyen konusunda eğitim almış olması gerekir.
  • Kalıcı makyaj makinesinin vuruş tekniklerini iyi bilmesi gerekmektedir.

Kalıcı makyaj sırasında oluşabilecek ağrıyı en aza indirmek için gerekli anestezi tekniklerini iyi bilmesi gerekmektedir. insanların ağrı eşiği aynı değildir. Bazı hastalarda acı az hissedilirken, kimilerinde acıyı daha fazla hissede bilir. Makyajın yapıldığı bölgeye göre de acı değişmektedir. Bu yüzden farklı bölgelere göre farklı anestezi teknikleri uygulanabilir .

Her güzelliğin bir maddi bir de manevi bedeli vardır, acı bu anlamda manevi bir bedel dememiz mümkündür.