444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Güzellik Merkezi

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Güzellik Merkezi

Güzelliğinize güzellik katmanın yolu Güzellik Merkezinden geçer. Güzellik merkezlerinin Cilt bakımı, Kimyasal Peeling ve Kalıcı Makyaj hizmetleri sayesinde güzelliğinize güzellik katmanın yollarından birisidir.

İlerleyen yaş, kadınlarda doğum sonrası yıpranma birçok nedene bağlı olarak cildinizde yaşlanma görülmektedir. Bu sorunları durdurmak ya da cildinize güzellik katmanın en iyi yolu Güzellik Merkezinde cilt bakımı yaptırmakdır.

Zaman ilerledikçe, yaşlanma dediğimiz dönemlerde artık cildimiz eski esnekliğini ve gerginliğini kaybederek kırışmaya başlar. Güzellik Merkezi sadece yaşlanmak cildin esnemesine ve buruşmasını sağlamaz. Protein kolajen eksikliğinde de bu durumlar oluşabilmektedir. Cildin daha uzun süre sağlıklı kalması için bayanlar cilt kremleri ve nemlendirici gibi kimyevi madde içeren ürünler kullanmaktadır.

Kimyasal peeling nedir?

Kimyasal Peeling uygulaması cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak ve derinin daha alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp; kollajen sentezlenmesini uyararak daha genç ve sağlıklı homojen bir derinin ortaya çıkmasını sağlar.

Güzellik Merkezinde kimyasal peeling amacıyla değişik kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Kullanılan maddeye göre yüzeyel, orta ve derin peeling yapılabilmektedir.

Yüz Estetiği Nedir?

Genellikle orta yaş üstü ve ileri yaşlarda kadın ve erkek hastalara uygulanan bir ameliyattır. Bazen genç yaşlarda da ihtiyaç olabilir. Yüzdeki yaşlılık görüntüsü sadece cilt sarkmasına bağlı değildir. Yüzdeki kaslar ve yağ dokuları gibi cilt altı dokular da gevşemiş ve yerçekiminin etkisiyle sarkmışlardır.

Güzellik Merkezinde yüz germe ameliyatları ile tipik bir biçimde beraber yapılan gençleştirme işlemleri içinde kaş kaldırmadan, sarkmış ya da derin bir şekilde kırışmış bir kaşı düzeltmeden, yaşlanmış gözleri düzelten göz kapağı ameliyatına kadar bir dizi operasyon yer almaktadır.

Cilt Bozuklukları

Çoğu kişide egzama, sebore, sedef, rosacea ve belki de vitiligo rahatsızlıkları vardır. Bu makale bu deri hastalıkları ve tedavi seçeneklerinin her biri için arasındaki farklı ve çeşitleri anlamanıza yardımcı olur. Cildiniz eğer nem kaybederse, kuru kaba ve yaşlı görünür. çok su içmek nemlendirici kullanmak kadar önemlidir. Yağ bazlı nemlendiriciler, cildin doğal nemini korumasına ve taze esnek olmasına katkı sağlar.